dla firm

Nie daj się zaskoczyć zmianom w przepisach!

Zgodnie z najnowszymi wymogami ustawy o elektromobilności i paliwach, od dnia 1 stycznia 2025 roku każdy budynek niemieszkalny, niebędący własnością małego lub średniego przedsiębiorstwa, posiadający więcej niż 20 stanowisk postojowych, będzie musiał posiadać minimum jeden punkt ładowania oraz niezbędną infrastrukturę na co najmniej jednym na pięć stanowisk postojowych.

To duża zmiana dla branży handlowej, oznaczająca konieczność instalacji wielu tysięcy ładowarek i to w trybie niemal natychmiastowym. Zmiana ta dotyczyć będzie nie tylko sklepów i centrów handlowych, ale również centrów logistycznych, magazynów, hoteli, szpitali, czy obiektów kulturalnych.

Jeśli zarządzasz którymkolwiek z takich obiektów, skontaktuj się z nami!

KONTAKT >

SZUKASZ ROZWIĄZANIA DLA SWOJEJ FIRMY?

Zapoznaj się z naszymi rozwiązaniami!

Montowanie stacji ładowania na terenie firmy przynosi wiele korzyści. Oprócz możliwości ładowania pojazdów elektrycznych pracowników i klientów, stacje te wpływają korzystnie na wizerunek firmy. Firmy, które już korzystają z energii odnawialnej, mogą łączyć tę energię z ładowaniem pojazdów firmowych, co generuje oszczędności. Stacje ładowania mogą przynosić także przychody, jeśli udostępniane są publicznie. Dodatkowo, posiadanie firmowej stacji ładowania zwiększa atrakcyjność firmy jako pracodawcy. Korzyści z posiadania stacji ładowania są liczne, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i marketingowym.

Kluczowymi czynnikami wpływającymi na nasz wybór stacji ładowania w firmie są bezpieczeństwo, niezawodność i wygoda obsługi. To właśnie te kwestie stanowią fundament naszej oferty. Nasze solidne i godne zaufania stacje ładowania, dostarczane dzięki współpracy z renomowanymi producentami, zapewniają niezawodność i długotrwałe użytkowanie.

dwa rodzaje stacji ładowania

Stacje prywatne

Dla kogo? Do wewnętrznego użytku właściciela lub dla pracowników firmy (flota samochodowa). Takie wdrożenie nie wymaga uzyskania zgody UDT.

Opcjonalnie do tego rodzaju instalacji możemy zaproponować system do zarządzania stacją dla użytkowników.

Zalety dla właścicieli tych stacji:
  • dostęp do statystyki ładowań,
  • kontrola stacji ładowania przez panel on-line,
  • zbiorcze dane w jednym raporcie,
  • kontrola kosztów utrzymania pojazdów i wydatków pracowników,
  • rozliczanie zużycia prądu domowego na cele służbowe.

Stacje ogólnodostępne

Dla kogo? Dla wszystkich użytkowników samochodów elektrycznych, którzy chcą naładować auto niezależnie od tego, czy są w mieście czy w drodze, na parkingu hotelowym czy w galerii handlowej.

Stacja ogólnodostępna musi być podłączona pod system zarządzania, z którego korzystają kierowcy samochodów elektrycznych, by mogli ją znaleźć i swobodnie na niej naładować auto, a za tą usługę wygodnie zapłacić.

Zalety dla właścicieli tych stacji:
  • zysk ze sprzedaży usług ładowania
  • łatwe fakturowanie i obsługa płatności
  • możliwość stworzenia własnej sieci ładowarek
  • łatwe upublicznianie stacji użytkownikom

Biurowe stacje ładowania

Garo Entity Pro

Entity PRO to wallbox nowej generacji, posiada modułową budowę pozwalającą idealnie dostosować ją do wymagań każdego. Jako jedna z niewielu stacja posiada możliwość balansowania faz które pozwala wyłączać zbyt przeciążone fazy aby umożliwić szybsze ładowanie samochodu.

Stacje mogą z łatwością pracować w grupie wykorzystując dostępną rezerwę mocy lub robić to dynamicznie wykorzystując aktualnie dostępną moc w budynku. W zależności od potrzeb może zostać zainstalowany licznik elektroniczny lub licznik MID, dostępne są warianty z gniazdem lub kablem, jak i wersja podwójna.

Zintegrowane urządzenie różnicowoprądowe (RCD) z mechanicznym wyłącznikiem ochronnym na wszystkich biegunach dla prądu przemiennego i stałego, który spełnia wszystkie wymagania.

Skontaktuj się z nami

specyfikacja

Dane techniczne
Regulowana moc Tak (DLM i balansowania faz)
Napięcie wejściowe 380 - 400 V
Częstotliwość nominalna 50 - 60 Hz
Napięcie wyjściowe 320 - 480 V
Ilość punktów ładowania 2
Moc Do 22kW
Ilość faz 3
Zabezpieczenia Zintegrowane urządzenie różnicowoprądowe (RCD) z mechanicznym wyłącznikiem ochronnym na wszystkich biegunach dla prądu przemiennego i stałego

NRGkick - mobilna

NRGkick został zaprojektowany, aby zmieścić maksymalną wydajność w najmniejszym opakowaniu. Wymiary zostały zredukowane do absolutnego minimum - skrzynka ścienna została przeniesiona do kabla ładującego, a stacja ładująca jest zawsze na pokładzie! Dzięki kompaktowym wymiarom NRGkick mieści się w każdym bagażniku i w każdym kufrze, dzięki czemu jest idealnym towarzyszem w podróży!

NRGkick obsługuje ładowanie z mocą do 22kW w zależności od zastosowanej wtyczki i gniazda do którego jest podłączony.

Dzięki wyjątkowo lekkiemu i małemu systemowi wtyczek absolutnie nie są potrzebne żadne dodatkowe kable - niezależnie od tego, czy ładowanie ma odbywać się z gniazdka trójfazowego, gniazdka Schuko czy publicznej stacji ładowania.

NRGkick w wersji GSM posiada możliwość podłączenia systemu zarządzania aby w prosty sposób kontrolować i rozliczać ładowanie z pracownikami. Raporty są bieżąco generowane i pokazują pełen wykres poboru prądu. Opcjonalnie NRGkick posiada Tryb PV i możliwość ładowania jedynie nadwyżką prądu wyprodukowanego przez panele fotowoltaiczne.

Skontaktuj się z nami

Półszybkie stacje ładowania

Garo LS-4

Stacja Garo LS-4 wykonana jest głównie z aluminium dzięki czemu spełnia surowe wymagania stawiane urządzeniom instalowanym w miejscach publicznych. Niskie temperatury nie są w tej stacji problemem dzięki wbudowanej grzałce,która zapewnia bezproblemową i ciągłą pracę. Garo LS-4 jest już czwartą generacją urządzenia, dopracowaną w każdym szczególe. Stacja posiada 2 punkty ładowania do 22kW na każde gniazdo. Protokół OCPP zapewni, że stacja będzie spełniała wszystkie standardy przez wiele lat i pozwoli na podłączenie systemu zarządzania. System pozwoli w pełni na kontrolę ładowania i wprowadzenie systemu opłat jeśli zajdzie taka potrzeba.

Stacja posiada Zabezpieczenia różnicowoprądowe typ A oraz monitoring upływu prądu stałego oddzielnie na każde gniazdo.

Skontaktuj się z nami

specyfikacja

Dane techniczne  
Regulowana moc Tak (DLM)
Napięcie wejściowe 380 - 400 V
Częstotliwość nominalna 50 - 60 Hz
Napięcie wyjściowe 320 - 480 V
Ilość punktów ładowania 2
Moc Do 22kW na gniazdo
Ilość faz 1 - 3
Zabezpieczenia zintegrowane urządzenie różnicowoprądowe typ A, monitoring upływu prądu stałego

Garo Twin

Garo Twin to wallbox zaprojektowany z myślą o lokalizacjach niepublicznych, w których liczy się prostota systemu i procesu ładowania, jednocześnie wymagających większej liczby punktów ładowania.

Twin posiada 2 gniazda ładowania 16A lub 32A, stacja wyposażona jest w wyłączniki różnicowoprądowe typ A oraz monitoring upływu prądu stałego. Stacja posiada możliwość autoryzacji ładowania poprzez kartę RFID. Twin w wersji Plus posiada możliwość podłączenia systemu zarządzania.

Skontaktuj się z nami

specyfikacja

Dane techniczne
Regulowana moc Tak (DLM)
Napięcie wejściowe 380 - 400 V
Częstotliwość nominalna 50 - 60 Hz
Napięcie wyjściowe <320 - 480 V/td>
Ilość punktów ładowania 2
Moc Do 22kW na gniazdo
Ilość faz 1-3
Zabezpieczenia zintegrowane urządzenie różnicowoprądowe typ A, monitoring upływu prądu stałego

Szybkie stacje ładowania

Ennovation

Stacja Polskiej produkcji charakteryzuje się wysoką sprawnością, mocą i niezawodnością oraz odpornością na szkodliwe działanie środowiska. Jest zgodny z globalnymi standardami ładowania pojazdów elektrycznych. Maksymalna moc ładowania wynosi 120kW. Możliwe są jednak konfiguracje 180kW lub 150kW. Maksymalne natężenie prądu osiąga 300A. Urządzenie zasilane jest trójfazowo, z dostępnym zakresem napięcia wyjściowego od 150V do 1000V.

Możliwe są konfiguracje z jednym punktem ładowania do 60kW lub trzema punktami ładowania, 2 DC plus 1 złącze AC. Rozwiązania wolnostojące oscylują w granicach mocy od 30kW do 180kW.

Stacja z osobnymi dystrybutorami o mocy 480kW, każdy dystrybutor posiada 2 złącza CCS2 po 120kW każdy.

Skontaktuj się z nami

ABB Terra DC

Stacja szybkiego ładowania samochodów elektrycznych ABB Terra DC to komfortowe i efektywne ładowanie Twojego EV. Urządzenie idealnie sprawdzi się w obsłudze floty firmowej, miejscach obsługi podróżnych (MOP), galeriach handlowych, salonach samochodowych czy biurowcach.

Stacje ABB Terra DC o mocy od 20kW do 360kW dostępne są w opcji wolnostojącej. Przy tworzeniu hubów ładowania świetnym rozwiązaniem będą modułowe rozwiązania ABB. Dzięki odseparowaniu dystrybutorów od pozostałych modułów można stworzyć wiele stanowisk ładowania podłączonych do szaf zasilających zgrupowanych w jednym miejscu i niewidocznych z poziomu parkingu. Takie rozwiązanie pozwala też w przyszłości bardzo łatwo zwiększyć moc i ilość stanowisk poprzez dołożenie kolejnych dystrybutorów i szaf zasilających.

Skontaktuj się z nami